Home » Anlık İlhamlar » Hatırlamak isteyeceğin anıları çoğalt ki, unutmak zorunda kalma.

Hatırlamak isteyeceğin anıları çoğalt ki, unutmak zorunda kalma.

14449935_1190377227688069_8471055076592631277_n

Dementia Today’in Alzheimer hastaları üzerinde yürüttüğü bir araştırmada, Alzheimer hastalarının, ilgi alanlarına, yetenek ve becerilerine uygun hobilere yönlendirildiklerinde, hastalığın büyük bir çoğunda ilerlemediğini, bir kısmında ise gerileme görüldüğünü kaydetmişlerdir.

Özellikle Türk toplumu olarak bizler de, hastalanmadan, doktora, kaza yapmadan servise, öğretmen çağırmadan okula, problem çıkmadan uzmana gitmiyoruz. İlla, bir kırmızı alarm sinyali yanıyor, ondan sonra gidiyoruz. 

Oysa ki, koruyucu-önleyici faaliyet hayatımızın pek çok alanında olması gerekiyor ki, kanser olmadan, diş çürümeden, kaza yapmadan,işimizi yanlış seçmeden, düşük not almadan, alzheimer olmadan önce bir yeşil ışık yapabilelim hayata.
Buyrun, Freud’a göre sağlığı korumadaki iki önemli faktör;

1. İşini sevmek
2. Hayatını sevmek

Bugün #21EylülDünyaAlzheimerGünü, mental sağlığını korumak için zihninde güzel düşüncelere, hayatında keyifli aktivitelere yer ver, hatırlamak isteyeceğin anıları çoğalt ki, unutmak zorunda kalma. Sağlıklı bir gelecek istiyorsan, kendine bugünden yatırım yap. Ve hatırla ekmediğin bir şeyi biçemezsin.😉

Hepimize sağlıklı ve farkındalıklı günler olsun… 🙏🏻

 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial